Blog

 • System kominowy – czym jest i jak wybrać odpowiedni?
  Komin jest konieczną inwestycją, kiedy budujemy system ogrzewania. Ten tradycyjny jest murowany i zbudowany zazwyczaj z cegieł. Obecnie jednak coraz częściej zastępują go kominy systemowe, czyli złożone z prefabrykowanych części oraz zakładane według instrukcji. Swoją popularność zawdzięczają możliwości dostosowania ich do różnego rodzaju spalin, a także szybkiej budowie, ponieważ składają … Czytaj dalej „System kominowy – czym jest i jak wybrać odpowiedni?”
 • Czyszczenie kominka. O czym trzeba pamiętać?
  Czyszczenie kominka jest niezbędną czynnością zwłaszcza przed sezonem grzewczym, ale też po jego zakończeniu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak prawidłowo zadbać o urządzenie, aby przez cały rok wyglądało estetycznie i było przede wszystkim bezpieczne. Na wstępie możemy powiedzieć, że czyścić należy nie tylko samą szybę, lecz także … Czytaj dalej „Czyszczenie kominka. O czym trzeba pamiętać?”
 • Instalacje kominkowe i ogrzewanie domów drewnianych
  Wykonane z drewna domy w stylu kanadyjskim, skandynawskim lub niemieckim zaczynają cieszyć się w naszym kraju coraz większą popularnością. Nic dziwnego – jest to bowiem dostępna w atrakcyjnej cenie alternatywa dla tradycyjnego budownictwa. Konstrukcje tego typu są zaskakująco wytrzymałe, doskonale się prezentują, a ponadto charakteryzują się bezwładnością cieplną, która ułatwia … Czytaj dalej „Instalacje kominkowe i ogrzewanie domów drewnianych”
 • Rodzaje i zastosowanie kominów stalowych
  Wiele osób, których czeka remont bądź budowa domu może zastanawiać się, na jaki rodzaj komina warto się zdecydować. O ile tradycyjne rozwiązanie z wykorzystaniem murowanych przewodów kominowych może pasować do konkretnego, klasycznego stylu architektury budynku, tak coraz więcej osób preferuje bardziej nowoczesny charakter wykończenia. W związku z tym warto zwrócić … Czytaj dalej „Rodzaje i zastosowanie kominów stalowych”
 • Kominek wolnostojący – czy to praktyczne rozwiązanie?
  Osoby, które mogą pozwolić sobie na budowę kominka, stają przed dylematem, na jakiego rodzaju zabudowę lepiej się zdecydować. Do wyboru jest bowiem klasyczna konstrukcja zintegrowana ze ścianą pomieszczenia, jak i tzw. kominek wolnostojący. Należy zatem przeanalizować, które rozwiązanie może być dla nas korzystniejsze. Jako że drugi wariant jest rzadziej spotykany … Czytaj dalej „Kominek wolnostojący – czy to praktyczne rozwiązanie?”
 • Charakterystyka kominków z płaszczem wodnym
  Własny kominek to marzenie wielu osób. Żarzące się palenisko, trzask drewna i przyjemne, promieniujące ciepło to faktycznie relaksująca wizja. Jednakże warto sprawić, aby taka inwestycja była nie tylko elementem dekoracyjnym czy umilającym chłodne wieczory, lecz także aby spełniała praktyczne funkcje. Z tego też powodu powinno brać się pod uwagę możliwości … Czytaj dalej „Charakterystyka kominków z płaszczem wodnym”
 • Kominki do domów letniskowych
  Wśród Polaków coraz bardziej widoczny jest zwrot ku naturze. Przejawia się to znacznym zwiększeniem popytu na wszelkie działki rekreacyjne, ogródki działkowe czy nawet nieużytki, które można zagospodarować w ciekawy sposób. W związku z tym każdemu marzy się domek letniskowy lub chociaż altanka, w której można się schronić nie tylko w … Czytaj dalej „Kominki do domów letniskowych”
 • Czym zabudować domowy kominek?
  Obudowa kominka domowego jest bardzo istotnym elementem aranżacji wnętrza. Swoim stylem wykończenia musi pasować do reszty pomieszczenia oraz nie powinna przytłaczać rozmiarem. Oprócz tego dobrze byłoby, gdyby obudowa pełniła funkcję nie tylko estetyczną, ale również ochraniała sam piec oraz domowników, zapobiegając potencjalnemu poparzeniu. Jest to szczególnie istotne, kiedy w domu … Czytaj dalej „Czym zabudować domowy kominek?”
 • Kominek, a ogrzewanie podłogowe
  Ogrzewanie podłogowe to popularna już metoda rozprowadzania energii cieplnej w budynkach mieszkalnych. Pozwala na szybkie wysychanie świeżo umytych podłóg, a co za tym idzie, zapobiega jej zawilgoceniu. Zapewnia jednak przede wszystkim równomierne ogrzewanie każdego pomieszczenia. Czy tego rodzaju rozwiązanie może być zastosowane równocześnie z kominkiem? Najlepiej sprawdzić i przeanalizować, czy … Czytaj dalej „Kominek, a ogrzewanie podłogowe”
 • Zalety pieców pelletowych
  Popularność w Polsce kotłów na pellet nie słabnie, co dodatkowo skłania do zastanowienia się nad słusznością wyboru właśnie takiego systemu grzewczego. W momencie podjęcia decyzji o wymianie istniejącego kotła, czy to ze względu na jego zużycie, a także niespełnianie już wymogów UE w kwestii klasy, czy poziomu emisyjności według Ekoprojektu, … Czytaj dalej „Zalety pieców pelletowych”
 • Czy piece pelletowe są ekologiczne?
  Coraz większej ilości osób zależy na poprawie jakości powietrza oraz zatrzymaniu niebezpiecznych zmian klimatycznych. Zaburzenia klimatu są obserwowane już od kilkudziesięciu lat, jednakże w ostatnim czasie znacznie się intensyfikują. Jest to jeden z powodów, dla których każdy powinien zdecydować się na bardziej ekologiczne źródło ciepła w swoim domu. Drugim, równie … Czytaj dalej „Czy piece pelletowe są ekologiczne?”
 • Rodzaje kotłów pelletowych
  Zakup pieca pelletowego do doskonała decyzja, aby poprawić funkcjonowanie centralnego ogrzewania w domu. Oprócz wykonania odpowiedniej izolacji budynku należy skupić się również na źródle ciepła. Zmieniające się warunki ogrzewania domostw wymuszają na nas maksymalne wykorzystanie paliwa bez zbędnych strat czy to ciepła, czy materiału opałowego. W porównaniu z innymi, konwencjonalnymi … Czytaj dalej „Rodzaje kotłów pelletowych”
 • Kominek a rekuperacja
  Jest spora ilość osób, które są fanami posiadania kominka w swoim domu. Służy on nie tylko do ogrzewania konkretnych pomieszczeń — czasami ogrzewa nawet całe mieszkanie. Kominek pozwala na stworzenie przytulnego klimatu oraz na doświadczenie przyjemnego dla oka widoku palącego się drewna. Ogrzewanie jedynie kominkiem najczęściej stosuje się w małych … Czytaj dalej „Kominek a rekuperacja”
 • Kominek — kiedy, gdzie i jak go używać?
  Mało jest osób, które nie marzyłyby, żeby w zimowe dni rozsiąść się w fotelu z kubkiem herbaty, przykryć kocem i godzinami wpatrywać w blask żarzącego się drewna. Wielu domowników nie realizuje tych marzeń. Boją się, że niesie to ze sobą duże koszta, jest trudne w realizacji lub niemożliwe z uwagi … Czytaj dalej „Kominek — kiedy, gdzie i jak go używać?”
 • Kominek – główne czy dodatkowe źródło ciepła?
  Odpowiednie ogrzewanie domu to dla inwestorów jeden z priorytetów podczas projektowania i budowy domu. Już na początkowych etapach należy wybrać technologię grzewczą oraz sposób dystrybucji ciepła za pomocą centralnego ogrzewania. Wśród rozważanych opcji często pojawia się ogrzewanie kominkowe. To wydajne oraz – co ważne dla inwestorów – tanie źródło ciepła … Czytaj dalej „Kominek – główne czy dodatkowe źródło ciepła?”