Blog

 • Brykiet drzewny – ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla Twojego kominka
  Ogień, który zatacza brawurowe piruety z kolorowymi iskrami w kominku, to niezrównane uczucie cieszące oko, a także sprawiające, że wokoło panuje przytulna, relaksująca atmosfera. W dzisiejszych czasach, kiedy tak wiele rodzin oraz singli decyduje się na montaż kominka w swoim domu, warto zwrócić uwagę na to, jakim opałem go zasilać. … Czytaj więcej.
 • Systemy kominowe – klucz do efektywnego ogrzewania
  System kominowy to pojęcie, które można usłyszeć podczas budowy domu, zakupu nieruchomości lub przeglądu technicznego. Ale co to naprawdę oznaczają określenia „komin jednościenny” i „komin dwuścienny”? Czy jeden rodzaj jest lepszy od drugiego? W tym wpisie przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu tematowi, rozwiewając wątpliwości i pomagając Ci lepiej zrozumieć, co … Czytaj więcej.
 • Piece na pellet – ekologiczne i efektywne ogrzewanie domu
  Ogrzewanie stanowi jeden z najważniejszych aspektów podczas budowy domu, a także w trakcie późniejszego zarządzania nim. Zachowanie ciepłej i przytulnej atmosfery, zwłaszcza w sezonie zimowym, jest niezbędne do utrzymania komfortu mieszkańców. W obliczu rosnących cen energii oraz poczucia odpowiedzialności za ochronę środowiska na znaczeniu zyskują zrównoważone rozwiązania grzewcze. Wśród nich … Czytaj więcej.
 • Ciepła czy zimna — jaka obudowa będzie najlepsza dla kominka?
  Kominki stały się nieodłączną częścią wystroju oraz bardzo atrakcyjnym elementem dekoracyjnym w naszych wnętrzach. Tradycyjny kominek nadaje domu elegancki wygląd i styl. Aby cieszyć się idealnie wyglądającym paleniskiem, warto zdecydować się na odpowiednią obudowę. Co warto wiedzieć o obudowach kominkowych i jakie ich rodzaje są dostępne na rynku? O tym … Czytaj więcej.
 • Marzysz o kominku w niewielkim domu? Zaskoczą Cię te aranżacje!
  Marzenie nie do zrealizowania? Bzdura! Ci ludzie pokazali, że od pomysłu do realizacji jest naprawdę krótka droga. Mały, średni czy duży dom, z niewielkim lub specyficznie zabudowanym salonem — to nie ma znaczenia. Jeśli masz marzenie, to czas najwyższy, by je spełnić! Zobacz, jakie propozycje aranżacji wnętrz z wykorzystaniem kominka … Czytaj więcej.
 • Czym i jak skutecznie palić w tradycyjnym kominku?
  Kominek to urządzenie grzewcze, którego podstawową funkcją jest ogrzanie domu. Dla wielu domowników jest to także spełnienie marzeń o wieczorach przy iskrzącym się ogniu. Przyjemne ciepło i delikatny trzask palącego się drewna wprawia nas w dobry nastrój oraz daje poczucie komfortu. Nie zmienia to jednak faktu, że z zakupem kominka … Czytaj więcej.
 • Dobór komina do pieca pelletowego
  Wymiana źródła ogrzewania zazwyczaj nie sprowadza się wyłącznie do zastąpienia jednego kotła drugim. To także konieczność zapewnienia odpowiedniej infrastruktury, niezbędnej do prawidłowej pracy pieca. To samo tyczy się komina, którym odprowadzany jest dym. W dzisiejszym wpisie omówimy, jak ten element ma się do wymiany kotła na pelletowy. Czy koniecznie trzeba … Czytaj więcej.
 • Kominek gazowy czy na drewno?
  Według przepisów kominek nie może być jedynym źródłem ogrzewania, jednak nie zakazują one używania go jako źródła dodatkowego. I właśnie na takie rozwiązanie decyduje się wiele osób. Może on przede wszystkim kojarzyć się ze szczapami drewna, trzaskiem ich spalania czy charakterystycznym zapachem. Wielu myśli, że to jedyna opcja. Jednakże istnieje … Czytaj więcej.
 • System kominowy – czym jest i jak wybrać odpowiedni?
  Komin jest konieczną inwestycją, kiedy budujemy system ogrzewania. Ten tradycyjny jest murowany i zbudowany zazwyczaj z cegieł. Obecnie jednak coraz częściej zastępują go kominy systemowe, czyli złożone z prefabrykowanych części oraz zakładane według instrukcji. Swoją popularność zawdzięczają możliwości dostosowania ich do różnego rodzaju spalin, a także szybkiej budowie, ponieważ składają … Czytaj więcej.
 • Czyszczenie kominka. O czym trzeba pamiętać?
  Czyszczenie kominka jest niezbędną czynnością zwłaszcza przed sezonem grzewczym, ale też po jego zakończeniu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak prawidłowo zadbać o urządzenie, aby przez cały rok wyglądało estetycznie i było przede wszystkim bezpieczne. Na wstępie możemy powiedzieć, że czyścić należy nie tylko samą szybę, lecz także … Czytaj więcej.
 • Instalacje kominkowe i ogrzewanie domów drewnianych
  Wykonane z drewna domy w stylu kanadyjskim, skandynawskim lub niemieckim zaczynają cieszyć się w naszym kraju coraz większą popularnością. Nic dziwnego – jest to bowiem dostępna w atrakcyjnej cenie alternatywa dla tradycyjnego budownictwa. Konstrukcje tego typu są zaskakująco wytrzymałe, doskonale się prezentują, a ponadto charakteryzują się bezwładnością cieplną, która ułatwia … Czytaj więcej.
 • Rodzaje i zastosowanie kominów stalowych
  Wiele osób, których czeka remont bądź budowa domu może zastanawiać się, na jaki rodzaj komina warto się zdecydować. O ile tradycyjne rozwiązanie z wykorzystaniem murowanych przewodów kominowych może pasować do konkretnego, klasycznego stylu architektury budynku, tak coraz więcej osób preferuje bardziej nowoczesny charakter wykończenia. W związku z tym warto zwrócić … Czytaj więcej.
 • Kominek wolnostojący – czy to praktyczne rozwiązanie?
  Osoby, które mogą pozwolić sobie na budowę kominka, stają przed dylematem, na jakiego rodzaju zabudowę lepiej się zdecydować. Do wyboru jest bowiem klasyczna konstrukcja zintegrowana ze ścianą pomieszczenia, jak i tzw. kominek wolnostojący. Należy zatem przeanalizować, które rozwiązanie może być dla nas korzystniejsze. Jako że drugi wariant jest rzadziej spotykany … Czytaj więcej.
 • Charakterystyka kominków z płaszczem wodnym
  Własny kominek to marzenie wielu osób. Żarzące się palenisko, trzask drewna i przyjemne, promieniujące ciepło to faktycznie relaksująca wizja. Jednakże warto sprawić, aby taka inwestycja była nie tylko elementem dekoracyjnym czy umilającym chłodne wieczory, lecz także aby spełniała praktyczne funkcje. Z tego też powodu powinno brać się pod uwagę możliwości … Czytaj więcej.
 • Kominki do domów letniskowych
  Wśród Polaków coraz bardziej widoczny jest zwrot ku naturze. Przejawia się to znacznym zwiększeniem popytu na wszelkie działki rekreacyjne, ogródki działkowe czy nawet nieużytki, które można zagospodarować w ciekawy sposób. W związku z tym każdemu marzy się domek letniskowy lub chociaż altanka, w której można się schronić nie tylko w … Czytaj więcej.