Systemy kominowe i kominy Poznań

PHU TERMA — firma z Poznania zajmująca się sprzedażą i montażem kominów oraz systemów kominkowych. Jesteśmy najlepsi w branży: mamy wieloletnie doświadczenie, a nasi pracownicy wykonali już setki instalacji. Dzięki świetnym, a także trwałym produktom oraz sprawnej realizacji otrzymają Państwo swój wymarzony komin w niedługim czasie.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty i zainwestowania w najwyższej klasy sprzęt do odprowadzania spalin.

dinak_logo
logo_MK_zary_systemy-3-300x156
ricom-energy-251x300
Ricom Energy

Kominy z Poznania

Wszystkie kominy projektujemy oraz sprowadzamy do naszej siedziby znajdującej się w Poznaniu. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, ponieważ składają się na nią tylko dwa elementy: obudowa komina plus wkład. Z tego powodu montaż takiego systemu jest sprawny i szybki. Do ich budowy producenci korzystają z najlepszej jakości materiałów, na podstawie których rozróżniamy rodzaje kominów. Wymienić możemy zatem:

  • murowane – to kominy tradycyjne zbudowane z cegły lub pustaków,
  • betonowe – wykonane z kształtek betonu lekkiego,
  • ceramiczne – zrobione z elementów składających się z dwóch warstw: wkładu wewnętrznego z ceramiki szamotowej lub kamionki kwasoodpornej i obudowy zewnętrznej z keramzytobetonu (betonu lekkiego); wykończenie stanowi termoizolacja z wełny mineralnej,
  • stalowe – w ich skład wchodzą m.in.: rura wewnętrzna wykonana ze stali kwasoodpornej, rura zewnętrzna wykonana ze stali nierdzewnej oraz izolacja z wełny mineralnej.

Systemy kominowe

Wraz z szeroką ofertą dostępnych kominów chcemy przedstawić Państwu specjalistyczne systemy kominowe. Służą one do skutecznego odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych, co zapewnia nas, że dym nie wydostanie się do pomieszczenia, w którym jest piec. Istnieją dwa rodzaje systemów kominowych. Poniżej pokrótce je omówimy.

Systemy jednościenne stosowane są jedynie wewnątrz budynków w miejscach, w których nie występują wysokie temperatury. Mogą zostać zamontowane do istniejących już szachtów kominowych. Wymagają one prawidłowo zabezpieczonej izolacji termicznej.
Systemy dwuścienne również montuje się wewnątrz budynków, ale także w miejscach, gdzie nie ma szachtów kominowych. Czasem montowane są na zewnątrz jako alternatywa dla murowanych kominów. Tego typu systemy zabezpiecza się warstwą izolacyjną między dwoma płaszczami ze stali, dzięki czemu można je zamontować blisko łatwopalnych elementów.

Wszystkie nasze systemy kominowe dostępne są na miejscu w Poznaniu – w siedzibie PHU TERMA. Pozwala nam to zapewnić Państwu indywidualne podejście i sprawną realizację zleceń. Zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty oraz kompleksowych usług.