Ciepła czy zimna — jaka obudowa będzie najlepsza dla kominka?

IMG_20201028_175436-scaled-1-1200x2135

Kominki stały się nieodłączną częścią wystroju oraz bardzo atrakcyjnym elementem dekoracyjnym w naszych wnętrzach. Tradycyjny kominek nadaje domu elegancki wygląd i styl. Aby cieszyć się idealnie wyglądającym paleniskiem, warto zdecydować się na odpowiednią obudowę. Co warto wiedzieć o obudowach kominkowych i jakie ich rodzaje są dostępne na rynku? O tym dowiesz się z poniższego artykułu!

Na co zwrócić uwagę, wybierając obudowę kominkową?

Obudowy kominkowe determinują wygląd pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, dlatego wybór ich odpowiedniego rodzaju jest kluczowy. Jeżeli stajesz właśnie przed tą decyzją to poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci wybrać najlepszy produkt.

Pierwszym i najważniejszym elementem, który powinieneś wziąć pod uwagę, jest materiał, z którego został wykonany produkt. Możesz spotkać obudowy z granitu, marmuru, a także z cegły klinkierowej. Każdy z tych komponentów jest wyjątkowy i ma swoje zalety.

Drugim ważnym elementem jest dobór właściwego kształtu. Obudowy kominkowe mogą być dostępne w różnych formach, takich jak trójkąt, kwadrat lub okrąg. Wybór odpowiedniego modelu będzie zależeć od stylu pomieszczenia. Jeśli mamy do czynienia z niewielkim pomieszczeniem w stylu klasycznym, lepiej wybrać okrąg lub trójkąt. Natomiast do dużych i nowoczesnych przestrzeni najlepiej pasować będzie kwadrat.

I na koniec powinieneś wziąć pod uwagę kolor obudowy. Możesz wybierać spośród bogatej palety barw. Wyróżnić można ciemne, jasne i pastelowe grupy kolorystyczne. Jeżeli szukasz obudowy do małego pomieszczenia, kolory pastelowe będą zdecydowanie najlepszym wyborem. W przypadku większych przestrzeni np. w stylu loftowym ciemne kolory obudowy świetnie podkreślą industrialny i współczesny klimat. Doskonale sprawdzą się one także w hotelowych holach, czy innych budynkach użytkowych.

Kiedy przeanalizujesz każdą z powyższych rzeczy, warto zastanowić się, czy chcesz zainwestować w obudowę zimną, czy ciepłą. Czym się charakteryzują te dwa typy? Sprawdź!

274898566_462856875484001_8811964592599654967_n-300x300

Co charakteryzuje ciepłe obudowy kominkowe?

Ciepłe obudowy do kominków są bardzo popularne, szczególnie do mieszkań i domów o dużej powierzchni. Są to panele, które otaczają wnętrze kominka. Najczęściej wykorzystuje się do ich budowy płyty szamotowe.

Tego typu obudowy nie tylko chronią przed bezpośrednim kontaktem z ogniem, ale także służą do zmniejszania strat ciepła i ogrzewania otoczenia. Ponieważ, zazwyczaj mają one prawie pełny dostęp do ognia, istnieje możliwość pobierania ciepła z kominka, a następnie rozprowadzania go po pomieszczeniu.

Na co należy zwracać uwagę, wybierając ciepłą obudowę? Po pierwsze, upewnij się, że jest ona dopasowana do kominka i jego modelu. Dodatkowo powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, aby w 100% spełniać swoje funkcje. Jeśli szukasz obudowy kominkowej w Poznaniu, zapoznaj się koniecznie z naszą ofertą.

Kopia-IMG_2906-1-300x225

Obudowy zimne — co warto o nich wiedzieć?

Zimne obudowy kominkowe są często stosowane w mniejszych przestrzeniach mieszkalnych i komercyjnych. Mają one na celu zminimalizowanie przepływu ciepła. Wykorzystuje się w nich najczęściej materiały izolacyjne, charakteryzujące się małą przewodnością termiczną oraz niskim kumulowaniem ciepła. Należą do nich m.in. płyty krzemianowo-wapniowe.

Zimne obudowy kominkowe oferowane przez naszą firmę z Poznania, pozwalają ograniczyć poziom ciepła produkowanego przez kominek. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla małych pomieszczeń, gdzie dodatkowe nagrzewanie jest zdecydowanie niechciane. Dodatkowo tego typu produkty, poprzez zatrzymywanie ciepła w środku kominka, zapewniają bezpieczeństwo wszystkich domowników, a także otoczenia.

201814750_298603608575996_7878776671848259966_n-300x300

Podsumowując, decydując się na zakup obudowy do kominka, musisz podjąć wiele decyzji, w tym wybrać pomiędzy obudową ciepłą a zimną. Pierwsza z nich przyniesie dodatkowe źródło ciepła, z kolei druga ograniczy dogrzewanie pomieszczenia. Niezależnie, którą z nich kupisz, pamiętaj, by nabyć ją u doświadczonej firmy, takiej jak my.