Marzysz o kominku w niewielkim domu? Zaskoczą Cię te aranżacje!

IMG_2984-1

Marzenie nie do zrealizowania? Bzdura! Ci ludzie pokazali, że od pomysłu do realizacji jest naprawdę krótka droga. Mały, średni czy duży dom, z niewielkim lub specyficznie zabudowanym salonem — to nie ma znaczenia. Jeśli masz marzenie, to czas najwyższy, by je spełnić! Zobacz, jakie propozycje aranżacji wnętrz z wykorzystaniem kominka przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie. W niektórych przypadkach sami byliśmy pod ogromnym wrażeniem, jak świetnie wpasował się on do niewielkiego wnętrza. A może któryś z nich Ci się spodoba i sam będziesz chciał taki stworzyć?

Ognisko domowe — teraz w innym tego słowa znaczeniu…

Wieczór w zaciemnionym salonie, z dobrą książką, przy nutach jazzu… Brakuje tylko klimatycznego blasku bijącego zza przeszklonej szyby kominka. Na szczęście brakować już nie musi. Mówi się, że montaż kominka najlepiej zaplanować jeszcze przed budową domu — to prawda, jest to wówczas tańsze oraz łatwiejsze w realizacji. Niemniej jednak, skoro czytasz ten wpis, to prawdopodobnie masz już swoje cztery kąty i chcesz je uatrakcyjnić hipnotyzującym płomykiem — bo w końcu, czemu nie? Jeśli nie chcesz przejmować się gruntownym remontem, to może postaw na biokominki? Zobacz, jak zrobili to inni!

Ceglana aranżacja? Kominek doda jej przytulności!

Uwielbiasz wnętrza w stylu loftowym bądź rustykalnym? A może jesteś fanem stylu wiejskiego i w Twoim salonie gości ceglana ściana? Tego typu pomieszczenia są jak filmy przyrodnicze nieprzeczytane głosem Krystyny Czubówny — jest w nich pewien niedosyt. Cegła pięknie współgra z płomykiem w kominku pod względem kolorystycznym, ale również dodaje wnętrzu ciepła i przytulności. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby to obudowy kominków były pokryte cegłą. Efekt będzie zniewalający.

Kominek + drewno? Wcale nie takie straszne…

Obcowanie z naturą na każdym kroku niesie ze sobą coś magicznego. Jeśli w Twoim domu zapanował styl eko, skandynawski, myśliwski, retro czy nawet klasyczny, śmiało dopasuj do niego niewielki kominek. Z nim można ciekawie zaaranżować wnętrze rodem z czasów wypiekania chleba w domowym piecu. Koniecznie dodaj do tego kilka bibelotów w postaci dywanów ze sztucznego futra czy glinianych garnków. Blask rzucany na drewnianą podłogę lub ścianę sprawi, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego klimatu. I spokojnie — odpowiednio zaprojektowane kominki są bezpieczne nawet przy drewnianej zabudowie, a jeśli mimo tego masz obawy, zawsze możesz postawić na te bio.

Kamień lub beton? Czemu nie!

Popularne obecnie zdobienie ścian betonem stało się równie wspaniałym rozwiązaniem, jeśli planujemy montaż kominka. Głównym założeniem aranżacji w stylu industrialnym jest ciekawe łączenie surowych materiałów (cegły, betonu, kamienia) ze szkłem. Szkło hartowane zasłaniające palenisko będzie więc pięknym uzupełnieniem wnętrza. Możemy też pójść o krok dalej i spokojnie wykorzystać kominek w domach w stylu modernistycznym. Wówczas piękne światło bijące od kominka w połączeniu z nowoczesnymi płytami betonowymi uwydatni ekskluzywność pomieszczenia, nawet gdy będzie one dość małe. Ograniczeniem jest wyłącznie Twoja wyobraźnia.

Po przeczytaniu tego wpisu nie ma szans, żebyś powiedział, że w Twoim domu nie ma miejsca na kominek. Że salon lub przedpokój są za małe, a cała obudowa kominka za duża. Fakt, że czasami lepiej jest zastosować biokominek. O wielu ich rodzajach, a także ciekawostkach związanych z paleniem w nich, możesz dowiedzieć się z naszych pozostałych artykułów. Jeśli spodobały Ci się kominki, które zaprezentowaliśmy, to może chcesz właśnie takie umieścić w swoim domu? Koniecznie zobacz nasze wszystkie realizacje i jeżeli zdecydujesz się na montaż kominka, to po prostu do nas napisz lub zadzwoń. Stworzymy dla Ciebie wymarzony projekt i go zrealizujemy!